Programma Culturele Club najaar 2026

klik hier voor het programma met reisadviezen 

*********************

Tentoonstelling
'Rui Chafes X Alberto Giacometti: Gris, Vide, Cris III'
– september 2026 -

chafesxgiacometti-museumbaz-06

Foto: Museum Beelden aan zee

 

Museum Beelden aan Zee
Harteveltstraat 1
2586 EL Den Haag (Scheveningen) 
beeldenaanzee.nl

 

De internationale tentoonstelling brengt het werk van de Portugese kunstenaar Rui Chafes samen met dat van de Zwitserse modernist Alberto Giacometti. Met zijn indrukwekkende installaties biedt Chafes een nieuwe, verstilde en zintuiglijke ervaring van Giacometti’s wereldberoemde sculpturen. Gris, Vide, Cris III. De Portugese hedendaagse kunstenaar Rui Chafes (Lissabon, 1966) werd geboren in hetzelfde jaar waarin Alberto Giacometti (Borgonovo, 1901 – Chur, 1966) overleed. Hoewel ze zijn gescheiden door tijd, plaats en vormentaal, delen zij een artistiek streven: transcendentie en het zichtbaar maken van het onzichtbare.

Omdat deze tentoonstelling niet zo groot is, is er ook tijd om aandacht te besteden aan de tentoonstelling van Femmy Otten die onlangs met haar sterk expressieve en driedimensionale praktijk en authentieke beeldtaal een prijs heeft gewonnen.

Beelden aan Zee heeft dit jaar haar terrassen buiten vernieuwd. Er is een prachtig sculptuurtuin aangelegd. Ook dat is zeker de moeite waard.

Bijzonderheden

  • Via je leidster hoor je waar de samenkomst van je groep zal zijn. Zij bespreekt de locatie voor het gezamenlijk koffie/thee drinken voorafgaand aan museumbezoek en legt eventueel de lunch voor de groep vast. Dit kan in het museum zijn of elders in de stad.
  • De rondleiding start om 12.00 uur. Zorg dat je op tijd bent.
  • Voor deze tentoonstelling betaalt het Vrouwennetwerk Goirle een toeslag van € 3,50 pp.
  • Toegang met VIP kaart Vriendenloterij is gratis én met die kaart wordt geen toeslag berekend. Dus als je ook een VIP kaart hebt, maak er dan gebruik van.

 

*********************

Tentoonstelling
‘Henk Mual, Kunstenaar in drie werelden’
- oktober 2026 -

 

henk-muall-museum-arnhem

Foto: Museum Arnhem - Henk Mual

 

Museum Arnhem
Utrechtseweg 87
6821 AA Arnhem
museumarnhem.nl

 

Kunstenaar Henk Mual (1932-2015) van wie Museum Arnhem in deze tentoonstelling een overzicht van zijn werk laat zien heeft vooral bekendheid gekregen door een gigantische muurschildering in de stad Arnhem, waar hij sinds zijn opleiding aan de Arnhemse kunstacademie zijn eigen stijl ontwikkelde. Henk Mual, ‘kunstenaar in drie werelden’ zegt van zichzelf ‘ik ben een Molukker die op Java is opgegroeid en vijftig jaar van zijn leven in Nederland heeft gewoond’.

Dat heeft hem het vermogen gegeven om te schakelen tussen deze drie culturen en dat in zijn werken tot uitdrukking te laten komen. Bovendien is er in zijn werk sprake van een maatschappelijke context: in 2026 wordt herdacht dat de eerste grote groep Molukkers 75 jaar geleden in Nederland arriveerde. Zijn werk roept daarmee vragen op over identiteit, erfgoed en de betekenis van diaspora. Mual groeide op in Java (Indonesië) . In zijn herinneringen aan dit landschap waarin hij opgroeide, spelen naast zijn verschillende culturele achtergronden ook natuur en spiritualiteit een belangrijke rol.

Bijzonderheden:

  • Rondleiding start om 12.00 uur.
  • Via je leidster hoor je waar de samenkomst van je groep zal zijn. Zij bespreekt het koffie/thee drinken voorafgaand aan museumbezoek en legt eventueel de lunch voor de groep vast. Dit kan in het museum zijn of elders in de stad.
  • Samenkomst bij de gids in het museum 11.50 uur. Zorg dat je op tijd bent

 

*********************

Tentoonstelling - Onder voorbehoud 
 ‘Chez Matisse’
- november 2026 -

 

schilderij-henri-matisse-still-life-with-geraniums

H’ART Museum (Hermitage)
Amstel 51
1018 DR Amsterdam
hartmuseum.nl

 

In het najaar van 2026 presenteert H’ART Museum in samenwerking met het Centre Pompidou, een groots opgezette tentoonstelling over Henri Matisse (1869–1954).

Het in Parijs gevestigde museum is een van de weinige collecties met werken uit alle periodes uit het leven van deze kunstenaar. De expositie toont ruim dertig schilderijen, sculpturen en prints van Matisse, aangevuld met werk van evenzoveel tijdgenoten als George Braque, Picasso, Sonia Delauny en Le Corbusier, en navolgers, onder wie Barnett Newman, Ellsworth Kelly en Mark Rothko.

De tentoonstelling laat zien hoe Matisse niet alleen de schilderkunst vernieuwde, maar ook de kunstwereld in zijn tijd én erna beïnvloedde. Zijn zoektocht naar kleur, vorm en emotie maakte hem tot een van de meest invloedrijke kunstenaars van de twintigste eeuw. Het is niet voor niets dat Picasso zei: “Hoe je het ook bekijkt, uiteindelijk is er alleen Matisse.“

Bijzonderheden:

  • Het bezoek aan de tentoonstelling Matisse is ONDER VOORBEHOUD. We hebben gidsen en datums gereserveerd voor de 10 groepen, maar van het museum alleen nog geen schriftelijke bevestiging ontvangen. We gaan ervan uit dat het goed komt. Indien onverhoopt in museum H’Art nog iets wijzigt sturen wij tijdig bericht. Dit wordt gecommuniceerd via leidsters, e-mails aan deelnemers en via de website.
  • Via je leidster hoor je waar de samenkomst van je groep zal zijn. Zij bespreekt de locatie voor het gezamenlijk koffie/thee drinken voorafgaand aan museumbezoek en legt eventueel de lunch voor de groep vast. Dit kan in het museum zijn of elders in de stad.
  • Rondleiding om 12.00 uur.
  • Samenkomst bij de gids in het museum 11.50 uur. Zorg dat je op tijd bent.
  • In het museum is alleen betaling met pinpas mogelijk.
  • Er is een lift en er is een rollator of rolstoel te leen. Wel tijdig reserveren via telnr. 020-5308755.
  • Voor deze tentoonstelling betaalt het Vrouwennetwerk Goirle een toeslag van € 7,00 pp.
  • Toegang met VIP kaart Vriendenloterij is gratis én met die kaart wordt geen toeslag berekend. Dus als je ook een VIP kaart hebt, maak er dan gebruik van.

     

    *********************